• MAJOWKA2024

    NADMORSKA MAJÓWKA

    Przyjedź nad morze i poczuj pełnię wiosennej energii.

  • WAKACJE2024

    NADMORSKIE WAKACJE 2024

    Zapraszamy na wakacyjny relaks w pięknej, nadmorskiej lokalizacji!

  • STAY-POSITIVE

    STAY POSITIVE

    Idealny Hotel dla Ciebie

  • miejsce dla Ciebie

    DOMOWA ATMOSFERA

    Wspaniała kuchnia, wygoda, odpoczynek i relaks

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć:


Co warto zobaczyć będąc w Hotelu Nadmorskim:

Zobacz
KALENDARZ IMPREZ W GDYNI

 


Pobierz 
MOBILNĄ APLIKACJĘ TURYSTYCZNĄ

 


Polanka Redłowska wraz z Rezerwatem Przyrody Kępa Redłowska.

Idąc w jej kierunku od strony hotelu ( leży 100 metrów od Hotelu ) mijamy skarpę z tarasem widokowym z kamiennym stołem i schodami w kształcie ślimaka, prowadzącymi na bulwar. Nieco wyżej już na samej Polance Redłowskiej, a właściwie bezpośrednio za nią, zaczyna się rezerwat przyrody Kępa Redłowska - jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Gdyni, utworzony już w 1938 roku. Na blisko 120 hektarach powierzchni zachwycające jary i wąwozy Kępy ciągną się przez piękny las bukowo-dębowy, prowadzą nad brzeg Zatoki, aż do Orłowa. Znajdziemy tu wiele gatunków chronionych ptaków i roślin (m.in. rokitnik zwyczajny czy bardzo rzadki w naszym kraju jarząb szwedzki). Klif w tym miejscu dochodzi do 40 metrów wysokości, a wysokość Kępy w najwyższym punkcie wynosi aż 91 metrów n.p.m. Porośnięte lasem urwisko kryje wiele tajemnic z czasów wojny. Z racji swego położenia, Kępa była miejscem o szczególnym znaczeniu militarnym. Na przełomie lat 40. i 50. XX w. powstała tu 11 Bateria Artylerii do obrony portu wojennego w Gdyni przed atakami od strony morza. W jej skład wchodziły cztery żelbetonowe stanowiska dla dział kalibru 130 mm. Oprócz nich powstało kilka schronów i wieża obserwacyjna (znajdują się na terenie wojskowym). Stanowiska artyleryjskie z armatami niedawno zostały odnowione i stanowią sporą atrakcję turystyczną. Położone są około 700 metrów na południe od Polanki Redłowskiej, na wysokości około 50 m nad poziomem morza. Można tam dotrzeć z Polanki Redłowskiej oznakowanym szlakiem (kolorem brązowym).


Molo w Orłowie

Jedno z najbardziej urokliwych i zacisznych miejsc Trójmiasta, ulubione miejsce spacerów nie tylko mieszkańców Gdyni. Pierwsze molo w Orłowie zostało wybudowane w 1934 r. i miało ponad 400 m długości. Ostatnio wyremontowano je w 2007 roku i ma obecnie 180 m długości. Umieszczono na nim nowe ławki, wyposażono w stylowe oświetlenie. Wstęp jest bezpłatny. W pobliżu znajduje się słynny, malowniczy Klif Orłowski. Nie jest tu tak tłoczno, jak na bardziej znanym i dłuższym Molu sopockim. Mniej jest turystów, dlatego jest spokojniej i zaciszniej. Idąc na południe, w stronę Sopotu i Gdańska, można przejść się odnowioną Promenadą Królowej Marysieńki Sobieskiej, która przyjeżdżała do pobliskiego pałacu w Kolibkach. Stąd także mamy piękny widok na morze. Latem, na plaży działa tutaj Teatr Letni. Przedstawienia odbywają się zazwyczaj od godz. 20.00 - do połowy sierpnia. Tuż przy brzegu możemy odwiedzić dworek Żeromskiego, w którym w roku 1920 mieszkał i pracował nad książką "Wiatr od morza".


Dar Pomorza

"Dar Pomorza", to jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, statek-muzeum, stał się sui generis pomnikiem i symbolem tradycji i dążeń morskich Polaków. Stoi zacumowany przy swym starym nabrzeżu w porcie Gdyńskim.

Adres: Aleja Jana Pawła II 2, Gdynia
+48 58 620 23 71
www.nmm.pl

Zoo w Oliwie

Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeże” położony jest w jednej z najbardziej malowniczych dzielnic – Gdańsku Oliwie. To duma mieszkańców całego Pomorza i jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce. Ponad 200 gatunków zwierząt, rozlokowanych na przeszło 130 hektarach sprawia, że wycieczka do gdańskiego ZOO jest jedną z najlepszych propozycji spacerowych w trójmieście. Oprócz uroków krajobrazu, i bogatej ekspozycji zwierząt ZOO oferuje także masę atrakcji dla najmłodszych.

Gdańsk / Karwieńska 3
+48 58 552 00 41/42 / zoo@zoo.gd.pl
www.zoo.gd.pl

Twierdza Wisłoujście

Czynna do 30 września Twierdza Wisłoujście to nietypowe muzeum, jest bowiem sama w sobie jednym wielkim eksponatem. Znajduje się w pobliżu Westerplatte, na wschodnim brzegu Martwej Wisły. Naprzeciw, po stronie zachodniej, znajduje się Nowy Port. Pierwszą twierdzę w tym miejscu, w XIV w., wznieśli Krzyżacy. Niewykluczone, że wcześniej miejsce to pełniło funkcję strażnicy. Do średniowiecznego portu gdańskiego (dziś Długie Pobrzeże) wpływało się właśnie ujściem Wisły. Twierdza pełniła funkcję latarni morskiej. Tu zaczynał się Gdańsk. Dlatego właśnie to miejsce było strategicznie najlepsze do kontroli ruchu statków i do obrony miasta przed atakiem z morza. Pierwsza wersja wieży twierdzy była drewniana. Została spalona przez husytów, a po odbudowaniu - zniszczona przez sztorm. Dłużej przetrwała wersja murowana - aż do 1945 roku, kiedy to rosyjska bomba naruszyła konstrukcję. Silniejszy podmuch wiatru pomógł ścianom odpaść (została tylko wschodnia). Dzisiejszy stan fortecy, mimo wielu zniszczeń, zachwyca. Wieża ukazuje ciekawą panoramę: Zatoka Gdańska, Westerplatte, Port Północny, Stare Miasto, Nowy Port i znów Zatoka. Twierdzę zwiedza się z przewodnikiem (wliczonym w cenę biletu). Dzięki temu wycieczka jest bardzo interesująca. Przewodnicy czekają, aż zbierze się grupka i wtedy zaczynają oprowadzanie. Jeśli jednak są tylko dwie osoby, a widoków na więcej brak, wycieczka i tak ruszy. W oczekiwaniu na zebranie się grupy, dorośli mogą napić się kawy lub herbaty, a dzieci spędzić miło czas na placu zabaw. Twierdza Wisłoujście czynna jest od 1 czerwca do 30 września w godzinach od 10 do 18. Poniedziałek jest dniem wolnego wstępu, ale zwiedzać można tylko do 16. W pozostałe dni bilety kosztują 8 zł i 4 zł. Trafić do muzeum można na kilka sposobów: samochodem (obok twierdzy jest mały parking), autobusem linii nr 106 (pętla przy Akademii Muzycznej) lub promem „Wisłoujście” z Nowego Portu (dla pieszych i dla zmotoryzowanych). By dostać się do twierdzy, należy przejść odrestaurowanym mostem zwodzonym. A za nim jest miejsce, gdzie zaczynał się Gdańsk.


Fort Góry Gradowej

Fort Góry Gradowej wznosi się nad dworcem PKS w Gdańsku, Fortyfikacje na Górze Gradowej powstały już w połowie XVII stulecia , a z kolei zdecydowana większość obiektów, które przetrwały do naszych czasów, powstała w II połowie XIX w. podczas ostatniej, generalnej przebudowy całości umocnień. Po okresie napoleońskim, na Górze Gradowej pozostała zaś potężna, pięcioboczna bateria artyleryjska, znanej szerzej jako reduta (właściwie: redita) napoleońska. Pierwotnie redita nosiła nazwę Fort Vauban, później (tj. po 1814 r.) zwana była Reduit Hagel oraz Reduit Horn - dzisiejsza ahistoryczna nazwa jedynie pośrednio nawiązuje do oryginalnej. Redita - wzniesiona w latach 1810-1812 - miała stanowić ostatni punkt obrony całego systemu umocnień Góry Gradowej. Francuscy fortyfikatorzy (wśród nich genialny gen. Nicolas B. Haxo, który zaprojektował i prawdopodobnie także osobiście nadzorował budowę redity) wyciągnęli bowiem wnioski z poprzedniego oblężenia i postanowili wzmocnić najbardziej newralgiczne miejsca miejskich fortyfikacji. Ponieważ Napoleon wizytował miasto także w roku 1811, całkiem możliwe, że i tym razem przebywał na Górze Gradowej, gdzie gorączkowo wznoszono nowe umocnienia. Redita od pocz. lat 70. ub.w. mieściła w sobie lokal rozrywkowy (dyskoteka „Na Fortach”), która później kilkakrotnie zmieniała nazwę, jak i profil działalności. Obecnie funkcjonuje w tym miejcu muzeum, i mimo że dziś coraz częściej zaczyna rewidować się ów „mit Napoleona”, to nie można zaprzeczyć, że postać małego Korsykańczyka na stałe zmieniła bieg historii nie tylko naszego miasta, ale też i całego kontynentu. Z tego też powodu w 2005 r. został odsłonięty rodzaj pomnika, tzw. stół napoleoński, który stoi obecnie na szczycie jednego z dzieł ziemnych fortu. Wyznacza on jeden z najciekawszych punktów widokowych na Główne Miasto, z którego doskonale widać zachwycającą panoramę zabytkowego centrum Gdańska. Miejsc związanych z cesarzem jest w samym mieście, jak i na forcie Góry Gradowej, znacznie więcej. Najważniejsze z nich można odszukać, podążając śladami Napoleona podczas wycieczki organizowanej przez jedno z gdańskich biur podróży. Sam fort można natomiast dogłębnie poznać podczas organizowanych cyklicznie (w każdą sobotę) wycieczek po Górze Gradowej.


Półwysep Helski

Przyrodniczy i krajobrazowy ewenement europejskiej skali – Półwysep Helski – rokrocznie przyciąga tysiące turystów. Otoczony Morzem Bałtyckim oraz Zatoką Gdańską ofertuje nie tylko świetną, wakacyjną infrastrukturę, lecz przede wszystkim najlepsze w Polsce warunki do uprawiania sportów wodnych: kitesurfingu i windsurfingu.


Inne atrakcje Trójmiasta i okolic:

  • Kanał Raduni wraz z Młynami, Starówka Gdańska, Klif Gdyński, Molo w Sopocie, Katedra Oliwska i Park Oliwski z Palmiarnią.
  • Zamki Krzyżackie w Malborku i Gniewie, Wydmy w Łebie, Fokarium na Helu, Westerplatte, Wyspa Sobieszewska z rezerwatem ptaków, Skanseny we Wdzydzach Kiszewskich i Klukach.

POWRÓT