• MAJOWKA2024

  NADMORSKA MAJÓWKA

  Przyjedź nad morze i poczuj pełnię wiosennej energii.

 • WAKACJE2024

  NADMORSKIE WAKACJE 2024

  Zapraszamy na wakacyjny relaks w pięknej, nadmorskiej lokalizacji!

 • STAY-POSITIVE

  STAY POSITIVE

  Idealny Hotel dla Ciebie

 • miejsce dla Ciebie

  DOMOWA ATMOSFERA

  Wspaniała kuchnia, wygoda, odpoczynek i relaks

Okolica Gdyni

Gdynia to najbardziej dynamiczne z trzech miast aglomeracji. Wyjątkowe położenie czyni z niej ośrodek międzynarodowych spotkań i wymiany handlowej. W ciągu kilkunastu ostatnich lat Gdynia stała się również stolicą jazzu i filmu polskiego. Miastem, do którego chętniej i coraz liczniej przyjeżdżają wszyscy spragnieni spokoju, a jednocześnie ciekawi klimatu tętniącego nocnym życiem Trójmiasta. W ciągu kilku ostatnich lat już dwukrotnie gościła największe żaglowce świata, a swoją dbałością o ruch i rekreację nie ma konkurentów w Polsce.

Położenie Gdyni w połowie drogi lądowej pomiędzy Gdańskiem i Sopotem a Helem i Jastarnią, jak również fakt, iż to właśnie stąd odchodzą wszystkie połączenia morskie z Półwyspem Helskim sprawia, iż miasto jest miejscem idealnym dla żeglarstwa, turystyki biznesowej i kwalifikowanej.

Pomorze to region pełen niezwykłych miejsc - region różnorodny w atrakcje, łączący klimat: morza, jezior a nawet gór, gdyż w myśl przepisów UE Kaszuby to obszar górski. Rejon, który już dziś ma swoje wyciągi narciarskie w Wieżycy i Sopocie. Województwo Pomorskie jest idealnym miejscem do regeneracji sił i witalności ciała i duszy. Tu właśnie przez cały rok można posłuchać kojącego wpływu szumu fal morskich i oddychać obfitym w jod powietrzem.

Warto zobaczyć ruchome wydmy w Łebie, które znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, poczuć się jak na pustyni i odkrywać wiele gatunków wymierających już zwierząt i roślin. Nie można ominąć również Mierzei Helskiej z jej zabytkami, atrakcjami i jedynym w Polsce Fokarium oraz Kaszub, gdzie odkrywać można ogromne bogactwo kulturalne tego regionu.

W pomorskim popływać można w morzu i czystych jeziorach, zbierać grzyby i jagody. Jeździć na rowerach, gdyż siatka dróg rowerowych na terenie województwa jest jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Warto również odwiedzić niedoceniany Zalew Wiślany. Zobaczyć największy zamek krzyżacki w Malborku, albo popatrzeć w niebo we Fromborku, gdzie dziś znajduje się planetarium, a gdzie niegdyś Kopernik pisał "O obrotach sfer niebieskich".


POWRÓT

Warto zwiedzać region śladami historii, warto znaleźć swój własny sposób, w czym pomocne mogą być informacje dostępne na portalach:

http://gdyniaturystyczna.pl/
http://www.gdynia.pl/

http://www.gdansk.pl/
http://www.pomorskie.eu/pl
http://www.woj-pomorskie.plZOBACZ / POBIERZ GDYŃSKIE PRZEWODNIKI 

PRZECZYTAJ