Atrakcje Hotelu Nadmorskiego w Gdyni – co warto zobaczyć
  • IDEALNA LOKALIZACJA

    IDEALNA LOKALIZACJA

    Plaża, bulwar, rezerwat przyrody, korty, atrakcje Trójmiasta

  • PARKING

    PARKING FREE

    Bezpłatny parking przy hotelu

  • TAXI

    HOTELOWE TAKSÓWKI

    Zawsze do celu, zawsze bezpiecznie

  • KOMPENDIUM

    PORADNIK ORGANIZATORA WYDARZEŃ

    Podpowiadamy rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Okolice hotelu Nadmorskiego w Gdyni - warto zobaczyć

To warto zobaczyć:


Chcesz poznać więcej turystycznych atrakcji?

Polecamy
przewodniki miejskie

ZOBACZ WIĘCEJ!


Polanka Redłowska wraz z Rezerwatem Przyrody Kępa Redłowska.

Wyjątkowe i nieoczywiste miejsce, które na pewno warto odwiedzić w bliskim sąsiedztwie hotelu to niesamowity rezerwat przyrody Kępa Redłowska. 120 hektarów powierzchni wypełnionych jarami i wąwozami ciągnącymi się przez piękny las bukowo-dębowy. Spacer można rozpocząć z Hotelu Nadmorskiego kierując się w stronę urokliwej Polanki Redłowskiej leżącej 100 metrów od Hotelu. To popularne wśród Gdynian miejsce na ogniska i grilla, otoczone lasem, z przyjemnym widokiem na morze. Wchodząc z Polanki w obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Kępa Redłowska można przejść piękną trasą leśną aż do Orłowa, gdzie można podziwiać 40 metrowy klif. Rezerwat przyrody to miejsce, gdzie żyje wiele gatunków chronionych ptaków i roślin. Lecz nie tylko miłośnicy przyrody znajdą tu coś ciekawego. Kępa Redłowska z uwagi na swoje strategiczne położenie na wzniesieniu stanowiła istotny obiekt militarny. Znajduje się tutaj, powstała na przełomie lat 40 i 50 XX wieku, 11 Bateria Artylerii obrony portu. Niedawno odnowione stanowiska artyleryjskie stanowią wyjątkową atrakcję turystyczną. Można tam dotrzeć szlakiem brązowym idącym na południe z Polanki Redłowskiej (około 700 metrów)


Molo w Orłowie

Orłowskie molo to pełne uroku, zaciszne miejsce, chętnie wybierane na spacery przez mieszkańców Gdyni i gości odwiedzających miasto. Wyremontowane w 2007 roku długie na 180 metrów molo, zostało wyposażone w nowe ławki i przyjemne oświetlenie. To mniej tłoczne miejsce w porównaniu do molo sopockiego, ale równie urocze - oferuje piękny widok na malowniczy orłowski klif oraz miłą dla oka linią brzegową z piaszczystą plażą i intensywną zielenią drzew Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wstęp na molo jest bezpłatny.

W otoczeniu molo działa popularna w sezonie wakacyjnym Scena Letnia, gdzie odbywają się spektakle i pokazy filmowe. Idąc stąd w kierunku południowym, do Gdańska i Sopotu można przespacerować się Promenadą Królowej Marysieńki Sobieskiej z pięknym widokiem na Zatokę.


Dar Pomorza

Zacumowany przy starym nabrzeżu w Porcie Gdyńskim “Dar Pomorza” jest wspaniale zachowanym żaglowcem, będącym symbolem morskich tradycji, ambicji oraz dążeń Polaków. Ten trzymasztowy imponujący żaglowiec od 1982 roku funkcjonuje jako statek-muzeum.

Adres: Aleja Jana Pawła II 2, Gdynia
+48 58 620 23 71
www.nmm.pl

Zoo w Oliwie

Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeże w Gdańsku Oliwie zajmujący ponad 130 hektarów powierzchni, będący domem dla ponad 200 gatunków zwierząt, jest jednym z najwspanialszych miejsc tego typu w Polsce. To wyjątkowo atrakcyjna propozycja spacerowa, która oprócz możliwości podziwiania różnorodności ziemskiej fauny, daje okazję do podziwiania uroków krajobrazu. Jest to miejsce zlokalizowane w pobliżu oliwskich centrów biznesowych, więc to okazja na ciekawe spędzenie czasu przy okazji i po pracy.

Gdańsk / Karwieńska 3
+48 58 552 00 41/42 / zoo@zoo.gd.pl
www.zoo.gd.pl

Twierdza Wisłoujście

Znajdująca się w pobliżu Westerplatte, Twierdza Wisłoujście, to nieoczywiste muzeum, które samo w sobie jest wielkim eksponatem. Wzniesiona w tym miejscu w XIV wieku pierwsza twierdza była dziełem Krzyżaków. Prawdopodobnie była to wówczas strażnica pilnująca wejście do średniowiecznego portu gdańskiego. Twierdza była też jednocześnie latarnią morską oznaczającą początek Gdańska. To było najlepsze miejsce strategiczne do obserwacji i kontroli ruchu morskiego wpływającego do Gdańska. Do dzisiaj wieża pokazuje ciekawą panoramę na Zatokę Gdańską, Port Północny, Stare Miasto oraz Westerplatte. Dodatkowo, stan twierdzy pomimo wielu zniszczeń na przestrzeni wieków jest zachwycający.
Twierdza została wybudowana jako konstrukcja drewniana, dwukrotnie zniszczona - raz przez husytów, a po odbudowie przez sztorm. Po tych wydarzeniach zbudowano murowaną strażnicę, która zachowała się aż do 1945 roku, gdy jej konstrukcja została naruszona podczas bombardowania. Odbudowana po tych wydarzeniach twierdza dzisiaj prezentuje się odwiedzającym w bardzo dobrym stanie.
Twierdzę można zwiedzać od 1 czerwca do 30 września pomiędzy godziną 10 a 18.


Fort Góry Gradowej

Fort Góry Gradowej wznosi się nad dworcem PKS w Gdańsku, Fortyfikacje na Górze Gradowej powstały już w połowie XVII stulecia , a z kolei zdecydowana większość obiektów, które przetrwały do naszych czasów, powstała w II połowie XIX w. podczas ostatniej, generalnej przebudowy całości umocnień. Po okresie napoleońskim, na Górze Gradowej pozostała zaś potężna, pięcioboczna bateria artyleryjska, znanej szerzej jako reduta (właściwie: redita) napoleońska. Pierwotnie redita nosiła nazwę Fort Vauban, później (tj. po 1814 r.) zwana była Reduit Hagel oraz Reduit Horn - dzisiejsza ahistoryczna nazwa jedynie pośrednio nawiązuje do oryginalnej. Redita - wzniesiona w latach 1810-1812 - miała stanowić ostatni punkt obrony całego systemu umocnień Góry Gradowej. Francuscy fortyfikatorzy (wśród nich genialny gen. Nicolas B. Haxo, który zaprojektował i prawdopodobnie także osobiście nadzorował budowę redity) wyciągnęli bowiem wnioski z poprzedniego oblężenia i postanowili wzmocnić najbardziej newralgiczne miejsca miejskich fortyfikacji. Ponieważ Napoleon wizytował miasto także w roku 1811, całkiem możliwe, że i tym razem przebywał na Górze Gradowej, gdzie gorączkowo wznoszono nowe umocnienia. Redita od pocz. lat 70. ub.w. mieściła w sobie lokal rozrywkowy (dyskoteka „Na Fortach”), która później kilkakrotnie zmieniała nazwę, jak i profil działalności. Obecnie funkcjonuje w tym miejcu muzeum, i mimo że dziś coraz częściej zaczyna rewidować się ów „mit Napoleona”, to nie można zaprzeczyć, że postać małego Korsykańczyka na stałe zmieniła bieg historii nie tylko naszego miasta, ale też i całego kontynentu. Z tego też powodu w 2005 r. został odsłonięty rodzaj pomnika, tzw. stół napoleoński, który stoi obecnie na szczycie jednego z dzieł ziemnych fortu. Wyznacza on jeden z najciekawszych punktów widokowych na Główne Miasto, z którego doskonale widać zachwycającą panoramę zabytkowego centrum Gdańska. Miejsc związanych z cesarzem jest w samym mieście, jak i na forcie Góry Gradowej, znacznie więcej. Najważniejsze z nich można odszukać, podążając śladami Napoleona podczas wycieczki organizowanej przez jedno z gdańskich biur podróży. Sam fort można natomiast dogłębnie poznać podczas organizowanych cyklicznie (w każdą sobotę) wycieczek po Górze Gradowej.


Półwysep Helski

Półwysep Helski przyciąga co roku tysiące turystów. To ewenement przyrodniczy i krajobrazowy w europejskiej skali. Otoczony Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską zapewnia unikalną infrastrukturę wakacyjną oraz najlepsze w Polsce warunki do uprawiania sportów wodnych: kitesurfingu i windsurfingu.


Inne atrakcje Trójmiasta i okolic:

  • Kanał Raduni wraz z Młynami, Starówka Gdańska, Klif Gdyński, Molo w Sopocie, Katedra Oliwska i Park Oliwski z Palmiarnią.
  • Zamki Krzyżackie w Malborku i Gniewie, Wydmy w Łebie, Fokarium na Helu, Westerplatte, Wyspa Sobieszewska z rezerwatem ptaków, Skanseny we Wdzydzach Kiszewskich i Klukach.

POWRÓT