• IDEALNA LOKALIZACJA

  IDEALNA LOKALIZACJA

  Plaża, bulwar, rezerwat przyrody, korty, atrakcje Trójmiasta

 • PARKING

  PARKING FREE

  Bezpłatny parking przy hotelu

 • TAXI

  HOTELOWE TAKSÓWKI

  Zawsze do celu, zawsze bezpiecznie

 • KOMPENDIUM

  PORADNIK ORGANIZATORA WYDARZEŃ

  Podpowiadamy rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Hotel Nadmorski - okolica Gdyni

Gdynia jest najbardziej dynamicznym z trzech miast aglomeracji. Wyjątkowe położenie czyni z niej ośrodek międzynarodowych spotkań i wymiany handlowej. W ciągu kilkunastu ostatnich lat Gdynia stała się również stolicą jazzu i filmu polskiego. Miastem, do którego chętniej i coraz liczniej przyjeżdżają wszyscy spragnieni spokoju, a jednocześnie ciekawi klimatu tętniącego nocnym życiem Trójmiasta. W ciągu kilku ostatnich lat już dwukrotnie gościła największe żaglowce świata, a swoją dbałością o ruch i rekreację nie ma konkurentów w Polsce.

Gdynia, leżąca w połowie drogi lądowej pomiędzy Gdańskiem i Sopotem a Helem i Jastarnią, jest miejscem idealnym dla żeglarstwa, turystyki biznesowej i kwalifikowanej. Dodatkowym jej walorem jest fakt, iż to właśnie stąd odchodzą wszystkie połączenia morskie z Półwyspem Helskim.

Pomorze to region pełen niezwykłych miejsc - bogaty w atrakcje, łączący klimat morza, jezior a nawet gór (w myśl przepisów UE, Kaszuby to obszar górski – znajdują się tam nawet wyciągi narciarskie w Wieżycy i Sopocie). Województwo Pomorskie jest idealnym miejscem do regeneracji sił i witalności ciała i duszy. Tu właśnie przez cały rok można posłuchać kojącego wpływu szumu fal morskich i oddychać obfitym w jod powietrzem.

Warto zobaczyć ruchome wydmy w Łebie, które znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, aby przez chwilę poczuć się jak na pustyni, a jednocześnie odkrywać wiele gatunków wymierających już zwierząt i roślin. Nie można ominąć również Mierzei Helskiej z jej zabytkami, atrakcjami i jedynym w Polsce Fokarium oraz Kaszub z ich ogromnym bogactwem kulturowym.

W województwie pomorskim można pływać w morzu i czystych jeziorach, a w tutejszych lasach zbierać grzyby i jagody. Z powodzeniem można także urządzać sobie rowerowe przejażdżki, gdyż siatka dróg rowerowych na terenie województwa jest jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Warto również odwiedzić niedoceniany Zalew Wiślany, zobaczyć największy zamek krzyżacki w Malborku, albo popatrzeć w niebo we Fromborku, gdzie dziś znajduje się planetarium, a gdzie niegdyś Kopernik pisał "O obrotach sfer niebieskich".


POWRÓT

Warto zwiedzać region śladami historii, warto znaleźć swój własny sposób, w czym pomocne mogą być informacje dostępne na portalach:

http://gdyniaturystyczna.pl/
http://www.gdynia.pl/

http://www.gdansk.pl/
http://www.pomorskie.eu/pl
http://www.woj-pomorskie.pl


Zobacz również: